Merhaba, ben Davut. 17 yaşındayım, yaklaşık 4 yıldır bilgisayarların orasını burasını karıştırarak haşır neşir olmaya çalışıtım ve çalışıyorum. İstanbul’da yaşıyorum.

Küçüklükten beri, teknolojik malzemelere zaaf’ım var, ama bu malzemelerin arasında en sevdiğim’de bilgisayar.

Babam bilgisayara karşıydı. Ne dediysem / ne ettiysem aldıramadım bilgisayarı, sadece misafirliklerde oynayabiliyordum.

Daha sonra hafızlığım bitmeye yakın, dışarıda oynarken babamın elinde koliler eve geliyor, koştum bir baktım bilgisayar !

O gün en mutlu günümdü galiba, neyse bilgisayarı kurduk oynadım felan filan aradan 1-2 yıl geçti ve bu yıllarda sadece dizi,film,animasyon,oyun gibi şeylerle meşgul oluyordum.

1-2 yıl sonra internet istemeye başladım çünkü ne kadar bilgisayar olsada artık internetsiz olmuyordu, bu isteğimden yaklaşık 1 yıl kadar sonra internete kavuşmuştum. 🙂

İnternet gelince php,asp gibi yazılımlara merak sardım, yani bilgisayarla kendi kafana göre bişeyler yapabilmek çok değişik ve eğlenceli gelmişti.

Daha sonra bir kursa yazıldım ve “ASP.NET, C# Masaüstü Uygulamaları” gibi konularda kendimi az çok geliştirdim.

Kurs bitince, php’yi merak ettim ama bunun için kursa gitmeye gerek kalmadı, nedeni ise bir yazılımı öğrendiğin zaman zaten diğerleri az çok ona benzediği için internetten ipuçlarına baka baka yaparak “PHP” dilini öğrenmem o kadar da zor olmamıştı.

Yani internetten araştırma yaparak html,jquery,javascript,php,asp.net,c#,sql ve diğer bir sürü yazılımı öğrenmeye çalıştım ve çalışıyorum. 🙂

Eğer “Hangi yazılım dilini tavsiye ediyorsun?” diye bir soru alsaydım “PHP” derdim, nedeni ise “ASP” dilini öğrendiğimde çok güzel ve çok basit gelmişti ama bu programlama dili için ek programlar yada ek dosyalar gereklidir. “PHP” dili için ise “asd.php” diye bir dosya aç ve yazmaya başla, bu kadar! 🙂

Bu yazıyı üşenmeden okuyan herkese, iyi / hayırlı çalışmalar!